Dzień Wszystkich Świętych 2017 na Powązkach – realizacja filmu przy użyciu drona

Dzień Wszystkich Świętych przypadający 1 listopada to wyjątkowy dzień. Czas refleksji i zadumy, podczas którego odwiedzamy groby bliskich i nie tylko. Szczególne wrażenie robią stare, zabytkowe i nie raz zniszczone, dotknięte czasem cmentarze takie jak Powązki w Warszawie. Miejsce to jest wyjątkowe, historyczne, poruszające, skrywające wiele niesamowitych życiorysów wspaniałych ludzi. Na Cmentarzu Powązkowskim pochowani są słynni i zasłużeni Polacy tacy jak: Zbigniew Herbert, Czesław Niemen, Agnieszka Osiecka, Gustaw Holoubek, Irena Jarocka, Krzysztof Komeda, Violetta Villas i wielu innych, ludzi nauki, kultury, sztuki, polityki.

Wraz z naszym sprzętem w postaci kamery i drona chcieliśmy uchwycić ten niezwykły, podniosły czas i nagrać krótki film z drona obrazujący Dzień Wszystkich Świętych na Cmentarzu Powązkowskim i w pobliżu Ronda Radosława znajdującego się obok cmentarza. Udało nam się uchwycić również panoramę Warszawy w jesiennych barwach.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z drona:

Historia Powązek sięga roku 1790. Wówczas cmentarz został założony na ziemi podarowanej przez rodzinę Szymanowskich. Dwa lata później powstał tam kościół św. Karola Boromeusza. W czasie okupacji niemieckiej cmentarz nie ucierpiał zbyt mocno poza kościołem, który spłonął wraz z budynkami kancelarii. Powązki w czasie okupacji odgrywały istotną rolę – stanowiły składy broni Armii Krajowej, a przez ich mury szmuglowano jedzenie do getta warszawskiego. W 2014 roku cmentarz został uznany za pomnik historii. Cały teren cmentarza – skarbnica rzeźby i mała architektura zostały objęte ścisłą ochroną konserwatora zabytków.

Related Posts